Elektryczne kable grzejne DEVI

kable grzejne DEVIflex

Kable grzejne DEVI typu DEVIflex znajdują bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Z powodzeniem używane w instalacjach ogrzewania podłogowego wewnątrz pomieszczeń: domu, mieszkania, biura czy sklepu, jak również w instalacjach zewnętrznych do zabezpieczenia przeciwoblodzeniowego schodów, chodników i podjazdów do garaży. Kable grzejne DEVIflex produkowane są w formie gotowych zestawów z przewodem zasilającym o długości 2,3 mb. Dostępne są w trzech typoszeregach o mocy jednostkowej 6W/m, 10W/m, 18W/m i napięciu zasilania 230V oraz 20 letnią gwarancję producenta. Jednostronnie zasilane kable grzewcze to prostota i szybkość  montażu dla instalatora, a okrągła budowa i elastyczność to dodatkowe atuty umożliwiające zastosowanie w niemal każdym rodzaju podłoża.

Podstawowe instalacje wykorzystujące kable grzejne DEVIflex:

  • elektryczne ogrzewanie podłogowe zasadnicze
  • ogrzewanie podłogowe dodatkowe – efekt ciepłej podłogi
  • ogrzewanie przeciwoblodzeniowe
  • ogrzewanie rur i rurociągów, zbiorników
  • ogrzewanie w chłodniach i mroźniach
  • ogrzewanie w hodowli zwierząt
  • ogrzewanie w ogrodnictwie i sadownictwie
Zakres stosowania W/m2 Max. W/m2 Rodzaj czujnika
Łazienka 100 – 150 200 Podłogowy
Pokój dzienny 80 – 100 150 Powietrzny
Pracownia 60 – 100 200 Powietrzny
Sypialnia 60 – 100 100 Powietrzny
Korytarz, hall 50 – 150 200 Powietrzny
Przedsionek 70 – 80 200 Podłogowy
Grzanie dodatkowe 50 – 80 Podłogowy
Place sportowe 50 – 100 Ziemny
Cieplarnie 50 – 100 100 Ziemny
Warsztaty 80 – 200 200 Powietrzny
Kościoły/garaże 100 – 200 200 Powietrzny/Podłogowy
Grzanie akumulacyjne 150 – 250 250 Specjalny
Przeciwoblodzeniowo 40 – 200 300 Powietrzny/Przeciwoblodzeniowy
Rynny i rury spustowe 25 – 100 Powietrzny/Przeciwoblodzeniowy
Wysuszanie betonu 75 – 150 150 Podłogowy

Kable grzejne DEVIsafe 20T i DEVIsnow 30T

kable grzejne DEVIsafe

Jednostronnie zasilane kable grzewcze DEVIsafe 20T i DEVIsnow 30T to kable grzejne o wzmocnionej odporności na promieniowanie ultrafioletowe o mocy jednostkowej 20W/mb dla DEVIsafe (DTCE-20) oraz 30W/mb dla DEVIsnow (DTCE-30). Idealnie nadają się do ogrzewania dachów w celu usunięcia zalegającego śniegu oraz oblodzenia z rynien i rur spustowych. Kable grzejne DEVIsafe i DEVIsnow mają szerokie zastosowanie w systemach  ogrzewania przeciwoblodzeniowego podjazdów do garażów, chodników, placów manewrowych czy ogrzewania ramp załadunkowych.

Kable grzejne DEVIsport DSM3

kable grzejne DEVIsport dsm3

Dwustronne zasilane kable grzejne DEVIsport (DSM3) to wytrzymałe na zrywanie, specjalistyczne kable do podgrzewania boisk piłkarskich i pól golfowych. Kable grzejne ułożone pod powierzchnią boiska przyspieszają okres wegetacji trawy. Utrzymują płytę boiska w stanie umożliwiającym rozgrywanie meczy jesienno-zimową porą.
Kable grzewcze DEVIsport posiadają moc liniową 20-30W/mb, wzmocnioną konstrukcję, która wytrzymuje naprężenia i naciski związane z instalacją w gruncie oraz 20 letnią gwarancję.

Kable grzejne montowane w podłogach betonowych

Kable grzejne należy rozmieścić równomiernie na całej powierzchni pomieszczenia z pominięciem zabudowy stałej, jak kominek, wanna czy szafki kuchenne. Na warstwie termoizolacji kable grzejne mocujemy do siatki zbrojenia wylewki betonowej opaskami lub z zastosowaniem taśmy montażowej DEVIfast. Ogrzewanie podłogowe w dużym stopniu zależy od jakości izolacji cieplnej podłogi, która musi uniemożliwiać przenikanie ciepła w dół oraz do ścian dla izolacji pionowej strefy brzegowej.

Czujnik podłogowy NTC należy umieścić w rurce osłonowej i zamocować dokładnie pomiędzy dwoma kablami grzejnymi. Podczas betonowania należy zwrócić szczególną uwagę na wyeliminowanie możliwości uszkodzenia kabli przez taczki, szufle i inne narzędzia o ostrych krawędziach. Kable grzejne powinny zostać zalane betonem z kruszywa bez ostrych kamieni i z dodatkiem plastyfikatora. Po montażu dobrze jest wykonać szkic lub zdjęcie z  widocznym początkiem i końcem kabla grzejnego, czujnikiem i wymiarami. Ułatwi to po zabetonowaniu odtworzenie trasy kabla. Cały kabel grzejny oraz mufa łączeniowa i końcówka kabla powinny być umieszczane w betonie.

Kiedy ogrzewanie podłogowe gotowe do użycia?

Z uwagi na proces wiązania betonu, ogrzewanie podłogowe można włączyć dopiero po całkowitym wyschnięciu masy betonowej tj. po ok. 30 dniach.

Regulacja kabla grzejnego powinna odbywać się poprzez termostat w połączeniu z czujnikiem podłogowym przy dogrzewaniu lub też z powietrznym i podłogowym w przypadku grzania zasadniczego.

Regulacja kabla grzejnego powinna odbywać się poprzez termostat w połączeniu z czujnikiem podłogowym (grzanie pomocnicze) lub też z powietrznym i podłogowym w przypadku grzania zasadniczego (maksymalna temperatura pod podłogą drewnianą położoną bezpośrednio na betonie powinna wynosić 26ºC).

Elektryczne maty grzejne DEVI

Elektryczne suszarki do rąk