Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Przykład ogrzewania podłogowego w kuchni

Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe w kuchniIle kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe? Na rysunku jest przykład ogrzewania podłogowego wykonanego kablem grzejnym w kuchni o pow.10m2. Kabel DEVIflex 18T (DTIP-18) 820W 44 m + termoregulator np. devireg 530 aktualna cena w tabeli na końcu artykułu. Do każdego pomieszczenia należy indywidualnie dobrać kabel lub matę grzejną,odpowiedni termoregulator w zależności od potrzeb, przeznaczenia ogrzewanego pomieszczenia oraz rodzaju wykończenia podłogi.

Przykład ogrzewania podłogowego w łazience

Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazienceMamy tu przykład łazienki, w której ułożono matę dwustronnie zasilaną 150 W/m2. Po odjęciu zabudowy stałej pozostaje powierzchnia na ogrzewanie podłogowe ok. 2,5 m2. Ile nas to kosztuje? A więc: mata DSVF dwustronnie zasilana (0,45x5m) 2,5m2 375W oraz termoregulator np. devireg 130 z czujnikiem podłogowym: cena brutto podana poniżej w tabeli z aktualnymi cenami. Zaleca się w pomieszczeniach o skomplikowanej zabudowie stałej montaż mat jednostronnie zasilanych,ze względu na brak przewodu powrotnego (zimnego), który ma długość 4mb. Ogrzewanie podłogowe można także wykonać kablami grzejnymi, które układa się przed zalaniem wylewki betonowej – posadzki .

Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe? Ceny ogrzewania podłogowego:

Zobacz kompletne zestawy mat grzewczych z termostatami w sklepie ELTOM:
– Zestawy DEVI – Maty jednostronnie zasilane DTIF-150 z termoregulatorami
– Zestawy DEVI – Maty dwustronnie zasilane DSVF-150 z termoregulatorami

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – porównanie kosztów

Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe? Porównanie kosztów ogrzewania 1m2 w dobrze ocieplonym budynku. Koszt ogrzewania elektrycznego jest porównywalny z ogrzewaniem gazowym. Jako nośniki energii znacznie tańsze w zakupie są jedynie stare, niewygodne paliwa stałe: drewno, węgiel czy miał węglowy. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę dodatkowe koszty związane z ich użytkowaniem koszty transportu, przechowywania, pracy własnej niezbędnej do obsługi urządzeń na te paliwa często okazuje się, że koszty używania ich w domu wcale nie są mniejsze!

Na etapie inwestycyjnym, koszt wykonania elektrycznego ogrzewania podłogowego jest znacznie niższy od tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania na gaz. Zaoszczędzone pieniądze na kupienie pieca gazowego, wykonanie komina i instalacji ogrzewania można przeznaczyć na lepsze ocieplenie budynku, w wyniku czego uzyskamy jeszcze niższy koszty eksploatacyjne. Niewątpliwą zaletą elektrycznego ogrzewania podłogowego jest praktycznie bezobsługowa eksploatacja, a trwałość takiego systemu oceniana jest na kilkadziesiąt lat.